Almanca

Euroversity Academy

Hemen Başvur

Erken başvuru fırsatlarından faydalanmak ve kariyer hedefiniz için geç kalmayın!
Euroversity Academy
Online Başvuru Formu

  Yeni bir dil öğrenmek için şimdi tam zamanı

  Bir dili öğrenmenin bize sağlayabileceği avantajların hepimiz farkındayız.

  Yapmak istediklerimiz, kariyerimiz, eğitim hayatımız, seyahatlerimiz için ve bunun yanında modern dünyada baş döndürücü hızla gelişen globalleşme ile birlikte en az bir veya birden fazla dil bilmek giderek daha büyük bir ihtiyaç haline gelmektedir.

  Daha iyi eğitim ve kariyer imkanlarına erişmek sadece ve sadece sizin elinizde!

  Bu nedenle yeni bir dil öğrenerek ya da sahip olduğunuz dil becerilerini geliştirerek bu imkanlara erişmek tamamen size bağlı.

  Euroversity dil kursları ile bu avantajları yakalamak sadece sizin elinizde. Bu nedenle gelin dil kurslarımıza birlikte göz atalım.

  Kurslarımız başlangıç seviyesi olan A1.1 seviyesinden başlayarak ileri seviye olan C1.2’ye kadar devam etmektedir. Derslerimiz hafta içi ve hafta sonu öğleden önce ve sonra olmak üzere 4 farklı seçenek üzerinden işlenmektedir.

  Almanca Dil Eğitimi

  Okuma, yazma, anlama ve konuşma olmak üzere dört seviyeden oluşmaktadır. Kurslarımız özel ve grup dersleri olmak üzere her bir ders 45 dakikadan oluşmaktadır. Derslerimiz ana dili Almanca ve Türkçe olan Türk veya yabancı eğitmenler tarafından verilmektedir. Kurslarımız başlamadan önce seviye tespit sınavı yapılarak öğrencilerimizin seviyesi belirlenmektedir. Doğru seviye tespit edildikten sonra talebinize göre özel veya grup dersi olmak üzere eğitimin başlatılması planlanmaktadır

  Sağlık Personeli İçin

  Almanca Hazırlık Kurslarımız

  Euroversity Language Academy, genel Almanca dil eğitimleri dışında mesleki Almanca eğitimleri için de katılımcılarına en iyi desteği sağlamaktadır. Telc sınav merkezimizde hazırlık eğitimleri veren kurumumuzda aşağıdaki meslek grupları eğitim alabilirler.

  Euroversity Language Academy, genel Almanca dil eğitimleri dışında mesleki Almanca eğitimleri için de katılımcılarına en iyi desteği sağlamaktadır. Telc sınav merkezimizde hazırlık eğitimleri veren kurumumuzda aşağıdaki meslek grupları eğitim alabilirler.

  Doktorlar:
  Telc B2-C1 Medizin hazırlık eğitimlerimiz min. 4-6 max. 8 kişilik sınıflarda verilmektedir.

  Eczacılar:
  Telc B2-C1 ile Eczacılar da tıp Almancası yeterliliğini artık belgeleyebilirler. Sınav yetkilendirilmiş sınav merkezleri ya da Almanya’da Eczacılar Odası tarafından yapılmaktadır.

  Diş Hekimleri:

  Diş hekimlerinin de girebildiği sınavlardan biri olan Telc B2-C1 sınavına artık Türkiye’de Euroversity Language Academy ile hazırlanabilirsiniz.

  Akademik olmayan sağlık mesleklerinden profesyoneller için:
  Sağlık ve hasta bakım personeli, hemşireler, fizyoterapistler, veya ebeler.
  Akademik olmayan sağlık mesleklerinin profesyonel iletişimi için de Almanca dil yeterliliğinin en az Telc Almanca B1-B2 seviyesinde olduğunun kanıtlanması şarttır. Uzman eğitmen kadrosu ile Euroversity Language Academy’de hemşire, ebe, fizyoterapist, hasta ve yaşlı bakım meslek uzmanları Telc B1-B2 Tıp Almanca sınav hazırlık eğitimi alabilir ve sınavlara girebilirler.

  Kurs Süreleri

  Toplam süre: 36 hafta (10 ay yerine 8 ayda tüm kurları tamamlayabilirsiniz.)

  Almanca Dil Kursu

  Dil Seviyeleri

  Her bir seviye kendi içinde ikiye ayrılmaktadır. Bu seviyeleri teker teker ele almak gerekirse;

  A1.1 – A1.2 Temel Seviye

  Temel seviyesidir. Hiç dil bilgisi olmayan katılımcılar için uygundur. Bu seviyeyi tamamlayan öğrenciler somut ihtiyaçlarını karşılayabilir, basit cümleler kurabilir, kendini tanıtabilir ve başkaları ile tanışabilir.

  A2.1 – A2.2 Temel Seviye

  Başlangıç seviyesinin bir üst basamağıdır. Bu seviyede temel dil becerileriniz Avrupa Ortak Dil Kriterlerine göre (GER) başlangıç seviyesinin ikinci aşamasıdır. Bu seviyede katılımcı somut ihtiyaçlarını anlatabilir, kendisi, ailesi, iş hayatı hakkında bilgi verebilir, basit cümlelerle rahatlıkla iletişim kurabilir.

  B2 – Orta Seviye

  Avrupa Ortak Dil Kriterleri (GER) tanımına göre kişi dinleme, anlama, okuma ve yazma seviyelerinde daha fazla geliştirmiş olur, uzun cümleler kurmaya başlar ve yardım almak zorunda kalmadan kendini daha kolay ifade edebilir. Kişi yaşadığı olayları, planları ve gündelik konular hakkında kendini ifade etmeyi öğrenir.

  B2 – Orta Seviye

  Bu seviye tüm dillerde orta seviyenin ileri seviye olarak kabul edilmektedir. Bu seviyede kişi zor metinleri rahatlıkla anlayabilir, kendi uzmanlık alanına ilişkin tartışmaları takip edebilir. Ana dili Almanca olan kişilerle rahatlıkla iletişim kurabilir.

  C1 Seviyesi – İleri Seviye

  Kendi içinde ikiye ayrılan bu seviye C1.1 ve C1.2 şeklinde öğretilmektedir. Bu seviyede kişi uzun metinleri anlayabilir ve artık sorun ile karşılaşmadan dili doğru kullanabilir. Kişi herhangi bir yardım almaya gerek kalmadan kendini akıcı bir şekilde ifade edebilir. İş hayatında, sosyal hayatta, yüksek öğrenimde dili etkili bir şekilde kullanabilir.

  C2 Seviyesi - İleri Seviye

  Diğer seviyelerde olduğu gibi bu seviyede kendi içinde C1.1 ve C1.2 olarak ikiye ayrılır. Bu seviyede kişi artık okuduğunu ve dinlediği her şeyi kolayca anlayabilir. Yazılı ve sözlü kaynaklardan aldığı bilgileri herhangi bir zorluk yaşamadan özetleyebilir. Kişi kendini çok akıcı ve detaylı bir şekilde ifade edebilir, anlatımdaki ince detayları bile ortaya koyabilir.

  A:

  Halaskargazi Cad. No: 203 Şişli

  T:

  +90 212 232 9066

  M:

  info@euroversity.de

  E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

  Copyright © 2020. Bu internet sitesinde yer alan içerik veya görseller izinsiz olarak kullanılamaz.

  Euroversity Language Academy® Euroversity Yurtdışı Eğitim® markasıdır.