Telc Almaca B2

Telc Almanca A1 Sınavı

A1 kuru Almanca dil eğitimini başlangıç kuru olduğundan dolayı bu sınavı geçenler kendilerini tanıtabilir, nerede oturdukları, kaç yaşında oldukları daha basit ihtiyaçlarını karşılayabileceği konularda kendilerini ifade edebilirler. Sınavda başarılı olunması için öznelerin, günlük hayatta en çok konuşulan fiillerin, sayıların, günlerin, ayların, renklerin ve bazı eşyaların Almanca karşılıklarının bilinmesi beklenir.

A1 kurunun geneli başlangıç seviyesindeki dil bilgisi ve kelime bilgisinden oluştuğu için bu sınavı geçenler henüz Almanca konuşmakta oldukça yetersiz olur, bağlaç, zarf vb. kullanmadan sadece basit cümleler kurabilir ve sadece kendi seviyelerindeki konuşmaları anlayabilirler.

Telc Sınav Başvuru Formu

Tüm seviyelerdeki Telc sınavlarına kolayca başvurunuzu yapabilir ve sınavlarınıza güvenle katılabilirsiniz. Sınırlı Sayıdaki Sınav Kontenjanından Yerinizi Ayırmak İçin Hemen Kaydınızı Yaptırın.

Telc Almanca A1 Sınav Yöntemi

TELC A1 sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki kısımdan oluşur. 20 Dakika süreli dinleme ve 45 dakika süreli okuma&yazma sorularından oluşan yazılı kısım tamamlandıktan hemen sonra 11 dakika süreli sözlü kısma geçilir.

TELC A1 sertifikası olanlar aile birleşimi için vize başvurusu yapabilirler. Sınav tarihlerini, ücretlerini öğrenmek ve sınav kaydınızı tamamlamak için lütfen kurumumuz ile iletişime geçiniz.