Telc Almaca B2

Telc Almanca B2 Sınavları

B2 Kuru Almanya’da günlük hayatına devam edebilmek için yeterli duruma ulaşıldığı kurdur. Bu sınavda başarılı olabilmek için anadili Almanca olan biriyle kolaylıkla iletişim kurulabilmeli, daha komplike cümleleri kurmakta zorlanmamalı ve dolayısıyla kişi kendini daha açık ve anlaşılır şekilde ifade edebilmelidir. Ayrıca etkili kalıplar ve çeşitli bağlaçlar kullanarak yazı yazabilmek de bu sınavda başarılı olabilmenin gerekliliğidir.

TELC Almanca B2 sertifikasına sahip olanlar neredeyse her şeyi ana hatlarıyla anlayabilir, kelime dağarcığının zenginliğine göre detaylar hakkında da fikir sahibi olabilir, bilgileri ve ilgileri kapsamında yazılan makalelerin çoğunu anlayabilecek konuma gelirler.

Telc Sınav Başvuru Formu

Tüm seviyelerdeki Telc sınavlarına kolayca başvurunuzu yapabilir ve sınavlarınıza güvenle katılabilirsiniz. Sınırlı Sayıdaki Sınav Kontenjanından Yerinizi Ayırmak İçin Hemen Kaydınızı Yaptırın.

TELC B2 sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki kısımdan oluşur. 90 Dakika süreli okuma, 20 dakika süreli dinleme ve 30 dakika süreli yazma sorularından oluşan yazılı kısım tamamlandıktan sonra 20 dakikası hazırlık için olmak üzere 35 dakika süreli sözlü kısma geçilir. Zaman zaman yazılı ve sözlü sınavlar farklı günlerde yapılabilir.

TELC B2 sertifikası olanlar sayıları çok kısıtlı da olsa bazı Alman üniversitelerinden kesin kabul alabilmektedirler.

Sınav ücretlerini öğrenmek ve sınav kaydınızı tamamlamak için lütfen kurumumuz ile iletişime geçiniz.