TELC C1 Hochschule Sınavı

TELC C1 Hochschule Sınavı

Bu sınav Almanca eğitim veren üniversitelerin talep ettiği yeterlilik sınavıdır. “Hochschule” Almanca’da yüksek okul/üniversite anlamına gelmektedir. Dinleme, okuma, yazma ve konuşma bölümlerinden oluşan bu sınavda öğrenciler başarılı olabilmek için toplamda 214 puan üzerinden 128 puan almalıdır. Sınavda başarılı olabilmek için sadece C1 seviyesinde Almanca biliyor olmak yetmez, sınav tekniğine hakim olabilmek için özel bir hazırlık da şarttır.

Telc Sınav Başvuru Formu

Tüm seviyelerdeki Telc sınavlarına kolayca başvurunuzu yapabilir ve sınavlarınıza güvenle katılabilirsiniz. Sınırlı Sayıdaki Sınav Kontenjanından Yerinizi Ayırmak İçin Hemen Kaydınızı Yaptırın.

Bu sınava girenlerin hedefi üniversite eğitimi olduğu için sınav akademik içerikli konulardan oluşur. TELC C1 Hochschule sınavında başarılı olabilmek için bilimsel bir makaleyi veya konuşmayı iyi anlayabilme ve analizini yapabilme yeterliliği olmalı, yine bilimsel bir konu üzerinde konuşabilecek ve yorum yapabilecek altyapıya sahip olunmalı, akademik yazı dilindeki ifadelerin kullanımına hakim olunmalıdır.

TELC C1 Hochschule sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki kısımdan oluşur. 90 Dakika süreli okuma bölümünü takip eden 20 dakikalık aranın ardından 40 dakika süreli dinleme ve 70 dakika süreli yazma bölümlerine geçilir. Her zaman yazılı kısımla aynı gün yapılmayan sözlü kısım ise 20 dakikası hazırlık için olmak üzere 35-45 dakikadan oluşur.

TELC C1 Hochschule sertifikasına sahip olanlar eğitim dili Almanca olan bir bölümde okuyabilecek yeterlilikleri belgelemiş olduklarından dolayı üniversitelere başvuru yapma ve kayıt olma hakkına sahiptirler.