TELC Almanca A2 Sınavı

Euroversity Academy

Hemen Başvur

Erken başvuru fırsatlarından faydalanmak ve kariyer hedefiniz için geç kalmayın!
Euroversity Academy
Online Başvuru Formu

  Başlangıç kuru olmasa da A2 kuru da Almanca’nın temel seviyede öğretildiği bir kurdur. Dolaysız anlatımlarda ilerleme kaydetmiş, kelime ve dil bilgileri de gelişmeye başlamış olanlar bu sınavı geçebilmektedirler. Sınavda başarılı olunabilmesi için dil bilgisi anlamında fiil çekimlerine, zaman kiplerine ve en sık kullanılan bağlaçlara hakim olunması beklenir. Sınav içeriği alış-veriş, ulaşım, yemek yemek, boş zaman aktiviteleri, okula gitmek ve çalışmakla ilgili günlük hayatta sıklıkla kullanılan sözlerin kullanımını test etmek üzerine oluşturulmuştur.

  telc Almanca A2 sertifikası almaya hak kazananlar kolaylıkla kendilerini tanıtabilir, neler yaptıklarını ve nelerden hoşlandıklarını anlatabilirler, çok akıcı konuşulmadığı sürece karşılarındakilerin nelerden bahsettiklerini anlayabilmektedirler.

  TELC A2 sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki kısımdan oluşur. 20 Dakika süreli dinleme ve 50 dakika süreli okuma&yazma sorularından oluşan yazılı kısım tamamlandıktan hemen sonra 11 dakika süreli sözlü kısma geçilir.

  TELC A2 sertifikası olanlar Almanya ve Avusturya’daki bazı üniversitelere şartlı kabul veya Almanca hazırlık programı başvurusu yapabilir. Bu sertifika ile Almanya ve Avusturya dış temsilciliklerine hazırlık öğrencisi olarak vize başvurusu yapmak da mümkündür.

  Sınav Tarihleri

  19 Ocak / 16 Şubat 2021

  Sınav ücretlerini öğrenmek ve sınav kaydınızı tamamlamak için lütfen kurumumuz ile iletişime geçiniz.

  A:

  Halaskargazi Cad. No: 203 Şişli

  T:

  +90 212 232 9066

  M:

  info@euroversity.de

  E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

  Copyright © 2020. Bu internet sitesinde yer alan içerik veya görseller izinsiz olarak kullanılamaz.

  Euroversity Language Academy® Euroversity Yurtdışı Eğitim® markasıdır.