TELC Almanca B1 Sınavı

Euroversity Academy

Hemen Başvur

Erken başvuru fırsatlarından faydalanmak ve kariyer hedefiniz için geç kalmayın!
Euroversity Academy
Online Başvuru Formu

  B1 kuru orta seviye olarak kabul edilir. Daha sağlam cümle yapıları kurabilenler, biraz yardım alarak anadili Almanca olan biriyle iletişim sağlayanlar, kendilerine yabancı olmayan konuları anlamakta zorluk çekmeyip bu konular üzerine konuşup fikirlerini aktarabilenler, komplike ifadeleri örneklendirerek ve tasvir ederek karşısındakilerin anlamasını sağlayanlar bu sınavda başarılı olabilmektedir.

  TELC Almanca B1 sertifikasına sahip olanların dil bilgileri iyi, kelime dağarcıkları geniş, 2 veya 3 paragraflık yazılar yazabilme yeterliliğindedir.

  TELC B1 sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki kısımdan oluşur. 90 Dakika süreli okuma, 30 dakika süreli dinleme ve 30 dakika süreli yazma sorularından oluşan yazılı kısım tamamlandıktan sonra 20 dakikası hazırlık için olmak üzere 35 dakika süreli sözlü kısma geçilir. Zaman zaman yazılı ve sözlü sınavlar farklı günlerde yapılabilir.

  TELC B1 sertifikası olanlar Almanya ve Avusturya’daki birçok üniversiteye şartlı kabul veya Almanca hazırlık programı başvurusu yapabilir. Bazı durumlarda Almanya dış temsilcilikleri hazırlık öğrencilerine vize vermek için B1 sertifikası talep ederler.

  Sınav Tarihleri

  20 Ocak / 17 Şubat 2021

  Sınav ücretlerini öğrenmek ve sınav kaydınızı tamamlamak için lütfen kurumumuz ile iletişime geçiniz.

  A:

  Halaskargazi Cad. No: 203 Şişli

  T:

  +90 212 232 9066

  M:

  info@euroversity.de

  E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

  Copyright © 2020. Bu internet sitesinde yer alan içerik veya görseller izinsiz olarak kullanılamaz.

  Euroversity Language Academy® Euroversity Yurtdışı Eğitim® markasıdır.