TELC C1 Beruf Sınavı

Euroversity Academy

Hemen Başvur

Erken başvuru fırsatlarından faydalanmak ve kariyer hedefiniz için geç kalmayın!
Euroversity Academy
Online Başvuru Formu

  C1 İleri düzeyde dil yeterliliği olan seviye olarak kabul edilir. “Beruf” işin Almanca karşılığıdır. Almanya’da çalışmak isteyenlerin alması gereken sertifika “TELC C1 Beruf” sertifikasıdır. Uluslararası şirketler bu sertifikaya sahip olanların mesleki anlamda yabancı dil bilgisini işe alımlarda yeterli görmektedirler. Bu sınavda başarılı olmak isteyenlerden akıcı derecede Almanca konuşabilmeleri, tüm ihtiyacını kolaylıkla karşılayabilecek yeterlilikte olmaları, duyduklarını ve okuduklarını iyi bir şekilde anlayabilmeleri, Alman dilini iyi yorumlayabilme yeteneğini olmaları beklenir.

  TELC C1 Beruf sertifikasına sahip olanlar bir iş görüşmesinde veya mülakatta başarılı olabilir, geniş kelime dağarcığına sahip olup, okudukları veya dinledikleri bir konu hakkında çıkarım yapabilir, kolaylıkla sebep-sonuç ilişkisi kurabilir, bir olayı veya durumu birden farklı şekilde anlatabilirler.

  TELC C1 Beruf sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki kısımdan oluşur. 90 Dakika süreli okuma bölümünü takip eden 20 dakikalık aranın ardından 40 dakika süreli dinleme ve 70 dakika süreli yazma bölümlerine geçilir. Her zaman yazılı kısımla aynı gün yapılmayan sözlü kısım ise 20 dakikası hazırlık için olmak üzere 35-45 dakikadan oluşur.

  Sınav Tarihleri

  21 Ocak / 18 Şubat 2021

  telc C1 Beruf sertifikası olanlar iş başvurusu, çalışma izni başvurusu ve diploma denkliği başvurusu yapabilirler.

  Sınav ücretlerini öğrenmek ve sınav kaydınızı tamamlamak için lütfen kurumumuz ile iletişime geçiniz.

  A:

  Halaskargazi Cad. No: 203 Şişli

  T:

  +90 212 232 9066

  M:

  info@euroversity.de

  E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

  Copyright © 2020. Bu internet sitesinde yer alan içerik veya görseller izinsiz olarak kullanılamaz.

  Euroversity Language Academy® Euroversity Yurtdışı Eğitim® markasıdır.