TELC Sınavı

Euroversity Academy

Hemen Başvur

Erken başvuru fırsatlarından faydalanmak ve kariyer hedefiniz için geç kalmayın!
Euroversity Academy
Online Başvuru Formu

  Açılımı “The European Languages Certificates”, Türkçe karşılığı “Avrupa Dil Sertifikaları” olan telc, CEFR (Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı) standartlarına göre 10 farklı dil için farklı seviyelerde uluslararası geçerliliği olan sınavları yapan bir kuruluştur. Bu alanda 45 yıllık tecrübesi olan TELC’in 20’den fazla ülkede lisanslandırılmış sınav merkezleri bulunur.

  TELC aynı zamanda Federal Almanya Hükümeti’nin entegrasyon kurslarında dil yeterliliğini gösteren sınavı yapmaya yetki verdiği kurumdur. Bundan dolayı Almanya’da oturma veya çalışma izni almak isteyenler TELC’in yaptığı sınavları tercih etmektedirler.

  Euroversity Language Academy TELC sınavlarını yapmaya yetkili sınav merkezlerinden biridir. Kurslarımızdaki dil eğitiminin içeriği telc sınavlarında başarılı olunabilmesi için planlanmıştır. Birçok öğrenci, hekim ve mühendis hedeflerine ulaşabilmek için kurslarımızda Almanca dil eğitimi almakta ve sınavlarımıza kayıt olmaktadırlar.

  Birçok üniversite ve çeşitli eğitim kurumu farklı seviyelerdeki dil yeterliliğinin belirlenebilmesi için TELC sertifikalarını kabul etmektedirler. Bu durum yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin de TELC sınavlarına yönlenmesi ile sonuçlanır. Üniversiteler dışında birçok şirket de işe alımlarda TELC sertifikasına sahip olanların dil yeterliliğinin uygun olduğunu kabul etmektedir. TELC sertifikalarının Almanya dışında en çok Türkiye, Avusturya, İsviçre, Polonya, Macaristan ve İspanya’da tanınırlığı vardır.

  Almanya’ya yerleşip, orada mesleklerini yapmaya devam etmeyi amaçlayan hekimler, hemşireler ve diğer sağlık çalışanları da hedeflerine ulaşabilmek için TELC’in medikal dil yeterliliğini belgeleyen sınavlarına hazırlanıp, aldıkları sertifikalar ile çalışma izinlerini ve diploma denkliklerini alabilmektedir.

  Birçok üniversite, şirket ve devlet kurumu tarafından tanınırlığı olan telc sınavlarının uzun süreli geçerliliği, güvenilirliği ve kısa aralıklarla tekrarlanıyor oluşu, dil yeterliliğini belgelemek isteyenlerin bu sınavı sıklıkla tercih etmelerinin en önemli sebeplerindendir. Sınav tarihlerinin esnek olması, sınav sonuçlarının hızlı ve güvenilir bir şekilde açıklanması, telc sınavlarına girenlere oldukça zaman kazandırmaktadır.

  A:

  Halaskargazi Cad. No: 203 Şişli

  T:

  +90 212 232 9066

  M:

  info@euroversity.de

  E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

  Copyright © 2020. Bu internet sitesinde yer alan içerik veya görseller izinsiz olarak kullanılamaz.

  Euroversity Language Academy® Euroversity Yurtdışı Eğitim® markasıdır.