TestDaf Hazırlık Eğitimi ve TestDaf Hazırlık Kurslarımız

TestDaf Hazırlık Eğitimi ve TestDaf Hazırlık Kurslarımız

TestDaF, Almanca dil becerilerinizi belirlemeye yarayan Akademik Hazırlık ve Test Geliştirme Derneği (g.a.s.t.) e.V. TestDaF tarafından yapılan standart bir dil sınavıdır ve Almanya’daki tüm üniversiteler tarafından tanınır. TestDaF sınavı Hagen’deki TestDaF-Enstitüsü tarafından merkezi şekilde geliştirilip, değerlendirilip yaklaşık 80 ülkede lisanslı test merkezleri tarafından uygunlanmaktadır. Tüm sınav katılımcıları aynı soruları almaktadır. Sınavlar eğitilmiş sınav kontrol uzmanları tarafından değerlendirilmektedir. Sınav sonucu 3 seviyeden birine tasnif edilir.

TestDaF Seviye 5 (TDN 5)
TestDaF Seviye 4 (TDN 4)
TestDaF Seviye 3 (TDN 3)
Bu dil seviyeleri, Avrupa Birliği Dil Komisyonu’nun Ortak Avrupa Çerçeve Bildirgesi’ne göre Dil Seviyesi B2.1 ve C1.2 seviyelerine karşılık düşmektedir.

Üniversite Eğitimi için Hangi TestDaF seviyesi gereklidir?

Eğer her sınav bölümünde TDN 4 seviyesine ulaştıysanız artık yolunuzda Almanya’da eğitim görmek için resmi anlamda hiçbir engel bulunmamaktadır (doğal olarak diğer gerekli resmi koşulları da yerine getirmeniz gereklidir). Eğer aldığınız sınav sonuç TDN 5 ise Yüksek Öğrenime başlamak için gerekli olan seviyenin üstünde çok iyi dil seviyesine ulaşmışsınız demektir. Almanya’daki bazı Yüksek Okullarda öğrenime başlayabilmek için, TDN 4 seviyesinden daha düşük seviyeler de yeterli olabilmektedir. Her Üniversite kendi kabul koşullarına sahiptir. Üniversiteye başvurmadan önce hangi dil seviyesi ve koşulların istendiği hakkında Euroversity’e ulaşabilirsiniz.

TestDaf Sınavına Kimler Katılabilir?

İlerlemiş seviyede Almanca bilgisine sahip olanlar ve bu seviyelerini farklı biçimde kanıtlamak isteyenler, Almanya’da üniversite eğitimi görmek isteyenler, ülkelerinde Almanca bilgisini belgelemek isteyen Üniversite öğrencileri, Almanya’da bir yüksek okulda akademik çalışma yapmayı düşünen ve dil düzeylerini test etmek isteyen bilim çalışanları katılabilirler. TestDaf sınavına girebilmek için en az B2 ya da C1 seviyesinde Almanca bilgisine sahip olmanız gereklidir. Euroversity Language Academy’de A1 seviyesi itibariyle başlayan ve C1 seviyesine kadar devam eden eğitimlerinizin başarılı tamamlanmasının ardından TestDaf sınavına girebilirsiniz.

TestDaf Sınavına Nasıl Hazırlanabilirim?

Euroversity Language Academy, TestDaF sınavına yönelik yoğunlaştırılmış hazırlık kursumuzda sizi TestDaF sınavının dört bölümüne de hazırlar. Okuma-anlama, dinleme-anlama, yazılı ifade, sözlü ifade olmak üzere deneyimli öğretim üyelerimiz sınavın farklı bölümlerini sizinle birlikte uygulayacak ve gerekli dilbilgisini tekrarlayacaktır.

Euroversity Language Academy’de hem sınıf içi hem online TestDaf hazırlık eğitimlerimize katılabilirsiniz. Yıllardır Almanya üzerine akademik danışmanlık hizmetleri ve dil eğitimleri veren Euroversity’nin Almanya’da öğretmenlik yapmış, TestDaf ve Telc kursları ve sınav hazırlıklarında uzman eğitmenleriyle bu sınavlara çok daha iyi hazırlanabilirsiniz.