Testdaf

TestDaf Size Ne Kazandırır?

TestDaF belgesi, Almanya’daki bütün üniversiteler tarafından kabul edilmektedir. Sınavın dört bölümünden de TDN 4 aldığınız ve seçtiğiniz üniversite de diğer başvuru belgelerinizi kabul ettiği takdirde, Almanya’daki herhangi bir üniversitede eğitim alabilirsiniz. TDN 4 seviyesinin altında kalan notların tanınması ve üniversiteye kabulünüz, seçtiğiniz bölüme, branşa ve öğrenim süresine bağlı olarak söz konusu üniversitenin değerlendirmesine kalmıştır.

TestDaF, bilim, yüksek okul ve üniversite öğrenimi ile ilgili konu ve soruları içermekte ve üniversite öğrenimi için gerekli ve önemli olan dil yetisini/bilgisini ölçmektedir.

TestDaF, dil bilgisinin düzeyini, okuma anlama, dinleme anlama, yazılı ifade ve sözlü ifade olmak üzere dört ayrı bölümde ölçmektedir. Bu nedenle TestDaF belgesinde her bölümün puanı ayrı olarak yer alır. Böylece bu dört bölümdeki eksikleriniz ve artılarınız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

TestDaF sınavına kendi ülkenizde katılabilirsiniz. Artık bu sınava katılabilmek için Almanya’ya gelmeniz gerekmiyor. TestDaF belgeniz size postalanacaktır, böylece Almanya seyahatinizden önce üniversite başvurusu için gerekli olan evraklarınızı da hazırlayabilir ve hem zamandan hem de paradan tasarruf etmiş olursunuz.

Sınava ne zaman girerseniz girin, bölümlerin zorluk derecesi aynıdır.

TestDaF belgelerinin geçerlilik süresi sınırsızdır.

Aldığınız sınav sonucundan memnun değilseniz ve puanınızı yükseltmek istiyorsanız, sınavı – istediğiniz sıklıkta – tekrarlayabilirsiniz.

Sınav Ücreti Nedir?
TestDaF sınavı için bir ücret ödenmektedir. Her ülkeye göre farklılık gösterdiğinden, sınava girmeden önce Euroversity Language Academy’den bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Ne Zaman ve Nasıl Sınava Başvuruda Bulunmalıyım?
Sınav başvuruları sınav tarihinden yaklaşık dört hafta önce başlar ve dört hafta sürer. Bunun için hazırlık eğitimi aldığınız Euroversity Language Academy danışmanlarından yardım alabilirsiniz. Sınav başvuru tarihi süresince sınav başvurunuzu iptal edebilirsiniz. Bu durumda sınav ücretininin %15’ine kadar olan bir meblağ işlem harcı olarak kesilir. Sınav başvuru tarihleri bittikten sonra sınav başvurunuzu sildirirseniz ücret iadesi yapılmaz.